09 jūlijs 2013

Atradumi no studiju gadiem....

Pašlaik mājās nenormāls bardaks, jo top remonts. . . . Un vēl visam pa vidu, mamma paziņo, ka arī iesākusi remontu un līdz ar to, veikusi pamatīgu revīziju, gadu laikā sakrājušajās mantās :) Tā nu viņa man atsūtīja lielu kasti ar manām vecajām mantām. Un kastē. . . vesela bagātība. . . :) Tur atradu, studiju laikā gatavotas attīstošās un izglītojošās rotaļlietas (pēc izglītības esmu pirmsskolas skolotāja ;) ). Savs prieks tika arī meitiņai :) Šo to iemūžināju. . . . Ja nu vēl kādam noder - iedvesmai :)
kopbilde :)
Un tātad sākam ekskursiju ;)
Šī ir puzle ciparu apguvei un skaitīt mācīšanai. Ir jāsavieno cipari ar atbilstošu punktiņu skaitu. It kā jau elementāri, bet - noderīgi ;)
Un šeit ir grāmatiņa ar šņorīti :) 
Princips ir tāds. . . . Uz katras grāmatas lapiņas (vismaz man) ir 5 "jautājumi" un tik pat atbilžu, kas ir izvietotas virs robiņiem (jauktā secībā). Lapas otrā pusē ir attēlota pareizā atbilde, lai bērns var pārbaudīt sevi. 

Sākam tīt no augšas pirmā robiņa, meklējot pareizo atbildi uz pirmo "jautājumu". Striķītis ir jāievieto robiņos tinot pa apli. Un, lai pārliecinātos, ka atbildes ir pareizas, jāapgriež grāmata otrādi un jāsalīdzina vai tinums sakrīt ar uzvilktajām līnijām.
Tālāk ir, pat nezinu, kā lai to labāk nosauc. . . . Laikam jau vienkārši jautājumi ar atbildēm :) Tikai, bērniem saistošākā formā :) Lielākiem bērniem tie varētu būt rakstīti (kā tas ir manā variantā), bet mazākiem - zīmēti.
Šī darba tēma ir mājdzīvnieki, tāpēc laikam arī tāds dizains :)
Princips ir tāds . . . Jāizlasa jautājums un jāizvēlas pareizo atbilžu variantu. Tad, liekam caurumiņā pirkstiņu, zem pareizās atbildes un. . . Velkam laukā lapiņu. . . Ja lapa izņēmās, tad atbilde ir pareiza, bet, ja lapu nevar izvilkt, tad jāmeklē tālāk pareizā atbilde. . . ;)
Vēl viena puzlveidīgā rotaļlieta ;) Ar šo var izlikt cipariņus. Izejmateriāli ir ļoti aktuāli šim gadalaikam - saldējuma kociņi aplīmēti ar līmpapīru :)
Arī nākošais darbiņš, pēc savas būtības, ir ļooooti vienkāršs. Tās ir krāsainas un dažādu platumu sagrieztas "lāsītes". Bērns var attīstīt savu fantāziju, veidojot no tām dažnedažādas figūras un formas :)
Šis attēlu dēlis ir paredzēts burtu apguvei. Bet mēs ar meitiņu šeit meklējām gan krāsas, gan formas, kā arī iemācījāmies jaunus vārdiņus :)
Nu šeit ir riktīga ģeometriskā puzle ;) Tie ir no kodoplēves izgriezti kvadrātiņi, uz kuriem no abām pusēm ir salīmētas ģeometriskās figūras - vienā pusē zaļas, bet otrā - sarkanas. Te nu ir pilnīga vaļa fantāzijai, kā tās savienot, apvienot utml.


Es izvēlējos dažus kvadrātiņus, lai mazliet uzskatāmāk parādītu, kā tos var savienot. . . .. . . . lūk, kas man sanāca :) Bet, varbūt, ka jums būs vēl interesantāki veidojumi :)
Šis ir absolūts mana bērna favorīts. . . Joprojām spēlējas ar lielu aizrautību :) Šo dēlīti gan mazliet ir skāris vecums, bet, tas mums netraucē veidot oriģinālas figūras ;)
Tas nav perfekts savā izpildījumā un tagad es to noteikti veidotu mazliet savādāk, bet savu funkciju tas pilda un bērns apmierināts . . . Tātad šis ir gatavots no koka dēlīša, kas ir aplīmēts ar līmpapīru un virsū ir sadzītas piespraudes - nagliņa (sorry, bet nezinu kā viņas pareizi sauc ;)). Un vēl ir vajadzīgas dažādu lielmu un krāsu gumijas, lai var izpausties :)
Un šeit ir mūsu processs. . .
 

Starp mantām atradām arī pašizgatavotu marioneti - zebru.
Njāāāā . . . :)
Bet meitai patika . . . :)


Bija arī vēl šādi tādi sīkumi, bet nekas sevišķs . . .Tās bija dažas darba lapas ar skaitīšanu un krāsošanu. . . . .. . . . un šādas tādas mantiņas . . .
Pat vairāk neatceros, kādam nolūkam bija gatavotas :)

Tas arī šoreiz viss. . . . Cerams, ka bija interesanti un atradāt kaut ko arī sev!!!! ;)

1 komentārs:

  1. ļoti feinas un radošas rotaļlietas :)
    Gotiņa man īpaši iepatikās, tik pašai būtu slinkums tādu taisīt...

    AtbildētDzēst